2 czerwca 2016

Marcin Najman

Marcin Najman (ur. 13 marca 1979 w Częstochowie) – polski pięściarz wagi ciężkiej, zawodnik mieszanych sztuk walki. W zawodowym boksie zadebiutował 30 kwietnia 2001, przegrywając przez nokaut. W kolejnych dwóch walkach również poniósł porażki przed czasem. Następnie, w latach 2004-2008, wygrał 12 walk z rzędu, efektem czego był występ w walce przeciwko Andrzejowi Wawrzykowi, której stawką było zawodowe międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. 19 kwietnia 2008 Najman został znokautowany przez Wawrzyka w drugiej rundzie. W 2013 po 4,5-letniej przerwie powrócił do walk bokserskich, a jego przeciwnikiem został Słowak, Martin Pacas. Najman wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Do momentu przerwania pojedynku posłał rywala trzykrotnie na deski. 30 listopada 2013 na gali boksu Fight Night 7 - „Obrona Częstochowy” w Częstochowie, Najman pokonał przez TKO reprezentanta Bośni i Hercegowiny Alexowa Serbicowa (0-1) w trzeciej rundzie. W 1998 i 1999 roku był wicemistrzem Polski juniorów w kick-boxingu w formule light contact.

źródło: wikipedia