19 grudnia 2020

Filatov & Karas and Mahan Moin
Filatov & Karas – rosyjski duet muzyczny tworzący muzykę house i deep house. Grupę tworzą Dmitrij Fiłatow i Aleksiej Osokin. Aktualnie grupa wydaje głównie własne kompozycje, odświeża stare utwory oraz remiksuje przeboje znanych artystów. Fiłatow i Osokin spotkali się w 2012, po ponad 10 latach pracy osobno, wydając solowe single, albumy, zdobywając lokalne nagrody i prowadząc audycje radiowe. Sławę przyniósł im remiks utworu The Good, The Bad and Crazy francuskiej piosenkarki Imany. Przez 10 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu rosyjskiej listy iTunes, został również dobrze przyjęty przez rozgłośnie radiowe. Duet odniósł szczególne sukcesy w Polsce. Wydane w 2016 i 2017 kolejne dwa single (cover Taylor Dayne Tell It To My Heart oraz autorski Time Won't Wait) znalazły się na szczycie polskich list przebojów. W Rosji natomiast olbrzymią popularnością cieszą się nowe wersje starych utworów takie jak m.in. Lirika (cover zespołu Siektor Gaza) czy Ostatsia S Toboj (sampel z utworu Gruppa Krowi (zespołu Kino).

Dmitrij Fiłatow

Urodził się 21 września 1981. Karierę muzyczną rozpoczął w 1998. Od 2004 do 2006 był jednym z członków projektu muzycznego Sound Fiction. W 2006 został rezydentem brytyjskiej wytwórni Solaris Recordings. Od 22 listopada 2005 był autorem i prezenterem programu radiowego Dinamika na stacji Megapolis 89,5 FM. W styczniu 2007 został nagrodzony nagrodą Russian Dance Music Awards w kategorii Klubowy Utwór Roku za utwór Utrom ja Sołnce. W latach 2009-2014 program radiowy Dinamika był emitowany w radiu DFM. 

Aleksiej Osokin

Urodził się 19 maja 1979 w Moskwie. Didżejką zainteresował się w latach 90. Oprócz twórczości pod pseudonimem Karas, tworzył jako DJ Barmaley, DJ Moto oraz Raduga. Stworzył oficjalne remiksy utworów m.in. Filippa Kirkorowa, Ałły Pugaczowej czy grupy Mumij Troll. Razem z DJ Icem tworzył grupę Man-Ro. Ich utwór Bamabarbia został zauważony przez włoskie wydawnictwo Hit! Records i wydany we Francji w 2005. W 2007 jego program DancePłoszczadka był wiodącym w radiu JUFM. W 2012 był rezydentem radia DFM i jednym z uczestników festiwalu "Stancyja 2012". Jest założycielem wytwórni Adapter Records.

Mahan Fathi Moin (ur. 11 marca 1982) – szwedzka piosenkarka i autorka tekstów pochodzenia irańskiego, uczestniczka Melodifestivalen 2014. W 2011 zdobyła trzecie miejsce w Googoosh Music Academy, perskiej wersji programu telewizyjnego Idol. W 2014 z piosenką „Aleo”, którą napisała i skomponowała razem z Wrethov’em, wzięła udział w Melodifestivalen 2014, serii koncertów mających na celu wyłonienie reprezentanta Szwecji w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W listopadzie 2016 użyczyła głosu do piosenki „Spirit” polskiego DJ-a Gromee’ego. Singel w Polsce został certyfikowany platyną za sprzedaż w ponad 20 tysiącach kopii. 19 kwietnia 2017 ukazał się kolejny wspólny singel duetu, „Runaway”. Oba nagrania oraz utwór „Lingo” trafiły na debiutancki album studyjny Gromee’ego, zatytułowany Chapter One. Jest współautorką piosenki „Light Me Up” Gromee’ego i Lukasa Meijera, która w maju 2018 reprezentowała Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

 źródło: wikipedia

4 komentarze:

 1. Gratuluję! :) Zapraszam na nowy post: http://autografymalutkiej.blogspot.com/2020/12/954-katarzyna-aniewska.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za odwiedziny, to bardzo miłe ;) Zapraszam ponownie ;)

   https://autografykyo.blogspot.com/

   Usuń
 2. Gratuluję i zapraszam na nowy post blizejgwiazd.blogspot.com. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za odwiedziny, to bardzo miłe ;) Zapraszam ponownie ;)

   https://autografykyo.blogspot.com/

   Usuń