27 września 2021

Trinny Woodall & Susannah Constantine

Trinny Woodall, właśc. Sarah-Jane Woodall (ur. 8 lutego 1964 w Londynie) – brytyjska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, autorka. Jej prawdziwe imię to Sarah-Jane, Trinny to jej przezwisko szkolne. Początkowo pracowała jako finansistka i specjalista marketingu, potem zaangażowała się w przemysł mody. Ma męża i dwoje dzieci: córkę Lylę i przybranego syna Zaka. Wraz z Susannah Constantine jest autorką brytyjskich programów telewizyjnych o modzie nadawanych m.in. w TVN Style, TVP2 i Ósemka TV: Jak się nie ubierać, Trinny & Susannah rozbierają, Trinny & Susannah ubierają Belgię, Trinny & Susannah ubierają Polskę, Poradnia małżeńska Trinny i Susanny, Trinny & Susannah ubierają Amerykę oraz Trinny i Susannah ubierają Norwegię.

  

Susannah Caroline Constantine (ur. 3 czerwca 1962 w Londynie) – brytyjska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, autorka. Przez lata współpracowała ze słynnym projektantem mody Johnem Galliano. Jej mąż jest biznesmenem, mają trójkę dzieci. Jest autorką trzech brytyjskich programów telewizyjnych o modzie: Jak się nie ubierać (TVN Style), Trinny & Susannah rozbierają (TVN Style) i Trinny & Susannah ubierają Amerykę (TVN Style) – wszystkie razem z Trinny Woodall. Od 22 do 30 września 2018 brała udział w 16. edycji programu Strictly Come Dancing. Jej partnerem tanecznym był Anton du Beke, z którym odpadła w drugim odcinku, zajmując ostatnie, 15. miejsce. 

 źródło: wikipedia            

24 września 2021

Danuta Stenka


 

Danuta Maria Stenka-Grzelak (ur. 10 października 1961 w Sierakowicach) – polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa. Jako aktorka debiutowała w 1984 na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie, następnie grała również w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz warszawskich teatrach: Dramatycznym, Rozmaitości i Narodowym. Od 1988 występuje w Teatrze Telewizji. Na ekranie zadebiutowała rolą Elżbiety w filmie telewizyjnym Rozmowy o miłości (1990). Do najważniejszych ról w jej karierze aktorskiej należą występy w filmach: Cudze szczęście, Chopin. Pragnienie miłości, Nigdy w życiu!, Katyń, Idealny facet dla mojej dziewczyny, Uwikłanie i Nad życie oraz w serialach telewizyjnych: Boża podszewka, Pogoda na piątek, Lekarze i Nieobecni. Z dubbingu została zapamiętana jako Biała Czarownica z serii filmów animowanych Opowieści z Narnii, Gertruda z Zaplątanych oraz Galadriela z trylogii filmowej Hobbit. Zdobywczyni licznych nagród filmowych, w tym pięciu Złotych Kaczek, dwóch Orłów i Złotego Mikrofonu. Uhonorowana Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wielokrotnie uwzględniana w rankingu „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” sporządzonym przez magazyn „Forbes”, najwyżej w 2009 – na 25. miejscu. Pozostaje jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu". 

 źródło: wikipedia            

21 września 2021

Marcin Rogacewicz



Marcin Rogacewicz (ur. 25 marca 1980 w Ciechanowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Był gitarzystą ciechanowskiego zespołu Cider. W 2007 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na studenckiej scenie Teatru Studyjnego wystąpił jako Henryk Hailsham-Brown w spektaklu Pajęcza sieć (2006) przygotowanym na podstawie powieści Agathy Christie w reżyserii Aleksandry Koniecznej. W 2004 zadebiutował przed kamerami w etiudzie filmowej After image. Popularność przyniósł mu udział w serialach telewizyjnych: Agentki w roli agenta Tomka Muszyńskiego, Na dobre i na złe jako Przemek Zapała, lekarz z Leśnej Góry, oraz Przyjaciółki w roli Michała Zalewskiego. W 2016 brał udział w rozrywkowym programie Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Był wielokrotnie na okładce dwutygodnika „Świat Seriali”. W 2018 w warszawskim Teatrze Capitol przyjął rolę Harolda w komedii Johna Tobiasa Czy ty to ty? (Is the Real You Really You?) w reż. Roberta Talarczyka. W 2019 wystąpił w musicalu Bobby’ego Goldmana Atrakcyjna wdowa w reż. Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Komedia, a także grał w przedstawieniu Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę na podstawie scenariusza Doroty Truskowskiej-Alibert w reż. Piotra Nowaka. Wybrana filmografia: 2008: Plebania – asystent w studio castingowym / 2008–2018: Na dobre i na złe – Przemysław Zapała / 2008: Kryminalni – komisarz Michał Adamski / 2009, 2012, 2015: Ojciec Mateusz / 2010–2012: Szpilki na Giewoncie – Grzegorz Zwoliński / 2011: Och, Karol 2 – współpracownik Karola / 2012–2017: Przyjaciółki – Michał Zalewski / 2014: Prawo Agaty – Marcin Stawecki / 2016: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach – Krystian / 2018–2019: Korona królów – Jaśko z Melsztyna, syn Spytka / od 2020: BrzydUla – Kacper Rudnicki, szef Ani / od 2020: Na Wspólnej – Adam Namysłowski. 

 źródło: wikipedia            

18 września 2021

Three of Us

 
 
 Zespół “Three of Us” tworzy Ewa i bracia Romek i Tomek, którzy podchodzą z Gliwic. – Poznaliśmy się w telewizyjnym programie Bitwa na Głosy w TVP2 11 lat temu. Trójka poznała się 10 lat temu podczas nagrań jednego z talent show. Od tamtej pory są niemal nierozłączni. Wspólnie koncertują i tworzą autorskie kompozycje. Inspirują się muzyką pop oraz country, a więc nic dziwnego, że w ich repertuarze znajdziemy covery między innymi zespołów Lady A czy Little Big Town. “Debiutancki singiel Three Of Us “Szklany sufit” to muzyczny manifest o przełamywaniu niewidzialnych barier. Energiczny i motywujący wydźwięk tekstu utworu ma być inspiracją do odwagi i ciągłego dążenia do realizacji swoich marzeń. Różnorodność dźwięków podkreśla dynamiczny i energiczny styl tego singla. Sprawia, że, tak naprawdę, ciężko przypisać go do jednego nurtu muzycznego. Najbliżej mu jednak do nowoczesnego popu z nutą modern country – i to kierunek, w którym podąża zespół” – czytamy.

16 września 2021

Ewa Pacuła


 

Ewa Pacuła (znana też jako Ewa Saleta; ur. 16 grudnia 1971 w Tomaszowie Lubelskim) – polska modelka, prezenterka i dziennikarka Polsat Café, aktorka niezawodowa. Karierę modelki rozpoczęła jako dziewiętnastolatka w 1990 roku w Stanach Zjednoczonych, co zawdzięcza swojej siostrze Joannie Pacule. Pierwsze zdjęcia Ewa miała robione właśnie w jej domu w Los Angeles. Wkrótce Ewa podpisała kontrakt z agencją modelek w Los Angeles i zaczęła prezentować na wybiegach kolekcje, m.in. Emporio Armaniego. Później podpisała kontrakt z agencją w Miami, gdzie odbywała głównie sesje zdjęciowe. Dostała propozycję pracy w Paryżu, jednak zrezygnowała i w 1993 roku wróciła do kraju, podejmując pracę modelki na rynku polskim. W Polsce najczęściej ozdabiała pokazy: Teresy Rosati, Hexeline, Anny Brodzińskiej, Xymeny Zaniewskiej, Barbary Hoff, Natalii Jaroszewskiej. Pracę prezenterki telewizyjnej rozpoczęła w drugiej połowie lat 90. w Canal+, później była gospodynią programu Warszawianka w TVN Warszawa i Dobrenocki (2009-2015) w Polsat Cafe. Grała gościnnie w serialach: Teraz albo nigdy! i Lokatorzy. W 2005 pozowała do polskiej edycji "Playboya". Ma 173 cm wzrostu. 

 źródło: wikipedia            

11 września 2021

Omenaa Mensah


 

Amma Omenaa Mensah (ur. 26 lipca 1979 w Jeleniej Górze) – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, przedsiębiorca i ekspertka z zakresu autoprezentacji, ambasadorka magazynu „Forbes Women Polska”. W trakcie studiów założyła firmę Omi Hair, zajmującą się stylizowaniem afrykańskich fryzur. Do czesnego dorabiała także jako modelka, pracując zarówno w Polsce, jak i w Europie. W 2003 zaczęła pracę przy kanale TVN 7. Prowadziła program interaktywny Red Light. Od 2003 jest dziennikarką i prezenterką pogody w kanałach Grupy TVN, tj. TVN, TVN24, TVN24 BiS oraz TTV, gdzie prowadziła również programy o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestyle’owej. W 2007 uczestniczyła w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. W 2008 wraz z córką Vanessą prowadziła program kulinarny TVN Style Kuchnia czynna całą dobę. W 2012 uruchomiła firmę Ammadora, tworzącą na zamówienie meble inspirowane sztuką. W latach 2014–2016 prowadziła program Domo+ Domy Gwiazd, w którym odwiedzała polskie osobowości medialne w ich mieszkaniach. W 2016 została współudziałowcem energooszczędnego osiedla Osada Borkowo przy ul. Strumykowej w Borkowie. Jesienią 2017 była kapitanką drużyny Pogodnych, zwycięzców trzeciej edycji programu TVN Mali Giganci. W 2018 uruchomiła markę Occhiello, specjalizującą się w szyciu męskich garniturów na zamówienie. W 2020 rozszerzyła działalność o markę Amante, z garniturami szytymi w oparciu o szycie pasowane. W 2019 prowadziła program na antenie Domo+ Luksusowe domy z Omeną. W 2020 zajęła się produkcją autorskiego programu Wyjątkowe domy emitowanego na kanałach TVN Style i TVN. W maju 2014 założyła fundację Omenaa Foundation, której jest prezesem. W kwietniu 2017 z inicjatywy fundacji rozpoczęto budowę szkoły w Temie dla ghańskich dzieci. Fundusze na tę inwestycję, a także na inne działania charytatywne fundacji zbierane są za pomocą platformy crowdfundingowej www.omenaa.pl oraz szeregu projektów. Zaangażowała się także w rozwój edukacji polskich dzieci, organizując akcję, której celem było przekazanie podopiecznym z domów dziecka sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej w trakcie pandemii COVID-19. W ramach fundacji działa także na rzecz promocji tolerancji oraz poszanowania drugiego człowieka. Jest inicjatorką i producentką charytatywnego spektaklu Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani, którego premiera odbyła się w styczniu 2020. Za swoją działalność charytatywną w 2020 została wyróżniona Honorową Nagrodą Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”, a także zajęła drugie miejsce w kategorii „Kobieta Biznesu 2020 – Działalność Społeczna” w plebiscycie „100 Kobiet Biznesu” organizowanego przez Puls Biznesu.


         źródło: wikipedia           

2 września 2021

Stefan Hula


Stefan Jarosław Hula (ur. 29 września 1986 w Bielsku-Białej) – polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane. Syn specjalisty kombinacji norweskiej – Stefana Mariana Huli. Drużynowy brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018, a także Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018. Stefan Hula zaczął skakać pod okiem swojego ojca. Pierwszy sukces na arenie międzynarodowej odniósł w 1998, kiedy to wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci – FIS Schüler GP w Garmisch-Partenkirchen. Potem startował na różnych zawodach juniorskich, w tym mistrzostwach świata. W 2003 trafił do kadry B reprezentacji Polski, przygotowującej się do mistrzostw świata juniorów w Stryn. Trenowany przez Heinza Kuttina, zajął indywidualnie 13. miejsce, a także został wicemistrzem w drużynie. Sezon później znalazł się w kadrze A i zadebiutował w Pucharze Świata w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W sezonie 2005/06 wziął udział w mistrzostwach świata w lotach. Mistrz Polski 2018. Rekord życiowy Stefana Huli to 236 m uzyskane na Letalnicy w Planicy 25 marca 2018. 

         źródło: wikipedia